Instrukcja dla użytkowników
Witaj Drogi Użytkowniku!
By skorzystać w pełni i bez ograniczeń z zasobów serwisu tu.prw.pl wystarczy założyć konto. Nie musisz za nic płacić, a rejestracja zajmie Ci najwyżej parę minut.
REJESTRACJA
Wpisz adres tu.prw.pl w oknie swojej przeglądarki. Poczekaj na załadowanie strony. W prawym górnym rogu strony znajdziesz link "Utwórz konto", kliknij go.
Wprowadź w pole „login” Twój login, pamiętaj, że musi on składać się z przynajmniej 6 znaków oraz że musi być wolny (nie może być zajęty przez innego użytkownika portalu). Następnie uzupełnij pole „hasło” - Twoje hasło musi składać się z minimum 8 znaków i musi zawierać zarówno litery jak i cyfry. By ukończyć rejestrację uzupełnij pole „adres e-mail”. Następnie kliknij przycisk „Załóż konto”.
Jeżeli wprowadziłeś poprawne dane, konto zostanie założone, a Ty zobaczysz na ekranie odpowiedni komunikat. Jeżeli dane nie są poprawne, pola wymagające zmiany zostaną podświetlone, a pod nimi zostanie wyświetlony komunikat, sugerujący, co należy zmienić.
Jeżeli konto zostało pomyślnie założone, to po chwili na wprowadzony przez Ciebie adres email otrzymasz wiadomość (od Tu Polskie Radio Wrocław) zawierającą link aktywacyjny służący do pełnej aktywacji konta w serwisie. Kliknij go lub skopiuj do paska adresu swojej przeglądarki i naciśnij klawisz „enter”. Aktywacja konta zostanie potwierdzona odpowiednim komunikatem. Gotowe!
Wróć w oknie przeglądarki do strony głównej serwisu - tu.prw.pl. Kliknij w prawym górnym rogu link „Zaloguj się”. Wprowadź swój login i hasło podane przy rejestracji. Kliknij „Zaloguj”. Fakt pomyślnego zalogowania do serwisu zostanie potwierdzony odpowiednim komunikatem. Teraz możesz już odkrywać bezcenne archiwalia Radia Wrocław.
KORZYSTANIE Z SERWISU
Na stronie głównej znajdziesz najnowsze zarchiwizowane nośniki wraz z nagraniami, które one zawierają. Możesz zacząć nawigację w tym miejscu, możesz również skorzystać z menu „Zasoby Tu.PRW.PL” usytuowanego w prawym górnym rogu, tuż obok twojego loginu. Menu zawiera 3 pozycje – „najnowsze”; „ z podziałem na kategorie” i „wyszukiwanie zaawansowane”.
Opcja „najnowsze” pozwala na podgląd ostatnio zarchiwizowanych nośników oraz na podgląd najczęściej odtwarzanych nośników i nagrań.
Opcja „z podziałem na kategorie” pozwala na przeglądanie zasobów względem kategorii, do której nagrania zostały przypisane. Aby przeglądać zasoby w ten sposób, posłuż się polem „Kategorie” oraz przyciskiem „Przejdź do kategorii”. Nawiguj po podstronach używając linków paginacji następujących po słowie „strona”.
Opcja „wyszukiwanie zaawansowane” pozwala na wyszukiwanie konkretnych nagrań po następujących kryteriach: fraza, kategoria oraz autor. Fraza to nic innego jak słowa, których szukasz w nazwie/tytule, słowach kluczowych, opisie (odpowiednie opcje musisz zaznaczyć). „Kategoria” to pole pozwalające na wybór jednej z kategorii, do której nagrania mogą należeć. Pole „Autor zawiera„ to pole pozwalające na określenie autora nagrań, który Cię interesuje. Gdy wpiszesz w to pole przynajmniej 2 znaki, pojawi się lista autorów zawierających te znaki, nie ma znaczenia czy interesuje Cię nazwisko czy imię, również wielkość liter nie ma tu znaczenia. Nie musisz wybierać autora z listy, wystarczy, że wpiszesz znaki, które Cię interesują (możesz przecież szukać wszystkich nagrań autorów np. z literą „M”).
Gdy trafisz już na listę nagrań dostępne stają się dla Ciebie dwie możliwości, przegląd nośnika (może on zawierać wiele nagrań, a może tylko jedno) oraz otworzenie nagrania. Jeżeli chcesz przejrzeć nośnik kliknij link „Nośnik” z numerem nośnika obok – znajduje się on tuż pod wizerunkiem okładki taśmy. Opcja ta pozwoli Ci zapoznać się ze wszystkimi nagraniami na nośniku, bez konieczności odsłuchu. Możesz oczywiście odsłuchać ścieżki klikając link „odtwórz nagranie” znajdujący się po prawej stronie u góry w polu nagrania. Jeżeli nie chcesz przeglądać nośnika i chcesz od razu odtworzyć nagranie kliknij po prostu jego tytuł. Odtwarzanie zacznie się po krótkiej chwili.
Jeżeli nośnik zawiera więcej nagrań, a Ty odtwarzasz właśnie jedno z nich, zauważysz je na pewno na liście nagrań nośnika – będzie zaznaczone ciemniejszym od pozostałych kolorem tła.
Kliknięcie w miniaturkę okładki nośnika spowoduje powiększenie go na cały ekran, abyś mógł zobaczyć, jak były opisywane taśmy archiwalne w rozgłośni wrocławskiej.
SCHOWEK
Zastanawiasz się na pewno, do czego służy linki „Umieść nagranie w schowku” oraz „Umieść nośnik w schowku”. Są to linki umożliwiające dodanie poszczególnych nagrań oraz nośników do Twojego prywatnego schowka – możesz do nich później w dowolnym momencie wrócić. Wystarczy, że będziesz zalogowany do serwisu.
Elementy umieszczone w schowku dostępne są poprzez zakładkę „zawartość schowka”, uchwyt tej zakładki widoczny jest przy prawej krawędzi ekranu. Wystarczy, że klikniesz to miejsce, a Twoim oczom ukaże się schowek podzielony na „nośniki” i „nagrania”. Możesz się między nimi swobodnie przełączać klikając „nośniki” lub „nagrania” wewnątrz schowka. Wybór któregokolwiek nagrania spowoduje przejście na stronę nośnika je zawierającego i jego odtworzenie. Wybór nośnika spowoduje przejście na stronę nośnika i wyświetlenie jego zawartości. Możesz również swobodnie usuwać zachowane w schowku pozycje, wystarczy, ze użyjesz linku „usuń ten element ze schowka”
O wszelkich operacjach związanych ze schowkiem, zostaniesz poinformowany stosownym komunikatem.
PROBLEMY TECHNICZNE I PYTANIA
Jeśli utknąłeś, na którymkolwiek z opisanych powyżej etapie, to czekamy na sygnał od Ciebie. Napisz nam email na adres: internet@prw.pl. Udzielimy Ci pomocy w ciągu 24 godzin.
BETA
Portal znajduje się obecnie w fazie testów, dlatego nie wszystko może działać tak, jak sobie tego życzysz. Jeżeli masz jakiekolwiek uwagi, a może pomysły opisz nam je, wyślij email na adres internet@prw.pl. Opinie użytkowników są dla nas bardzo ważne.
- Regulamin ogólny
- Dostęp do serwisu
- Pobieranie i wykorzystywanie materiałów audio
- Założenia projektowe
- Beneficjenci
- Dla kogo co i dlaczego?
- Historia Radia Wrocław
- Słowa "Tu Polskie Radio Wrocław"
- Polityka prywatności
- Cookies (ciasteczka)